Математика 2 клас

Математика. Контрольна робота №6 з теми « Таблиці множення чисел 4,5 та ділення на 4,5»
Мета. Перевірити засвоєні учнями навички табличного множення і ділення з числами 4 і 5, уміння розв’язувати задачі, знаходити значення виразів, які включають дії одного ступеня і різних ступенів. Розвивати вміння працювати самостійно. Виховувати дисциплінованість, працелюбність.
Тип уроку. Урок контролю знань.
Обладнання. Картки із завданням, зошити для контрольних робіт.

Хід уроку

І. Організація учнів до роботи.    (1 хв.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення мети уроку і форми контролю.    (1- 2 хв.)

ІІІ. Підготовча робота.

 Ознайомлення зі змістом і короткий інструктаж щодо виконання кожного завдання (спосіб виконання завдання, оформлення запису, перевірка розуміння змісту завдань учнями, дотримання регламенту виконання завдань і орфографічного режиму).    (3 – 5хв.)

ІV. Самостійне виконання роботи учнями. Самоперевірка. (За 5 хв. до завершення роботи вчитель нагадує  про регламент та необхідність самоперевірки).    (30 хв.)

Варіант 1.
1.     Задача. На алеї росте 5 дубків, а беріз у 6 разів більше. Скільки всього дерев росте на алеї ?
2.     Обчислити.
16 + 25 : 5 =          30 : 5 + 24 : 4 =
36 : 4 : 3 =              5 · (29 – 13) =
3.     Накреслити два відрізки: перший завдовжки 10 см, другий – у 2 рази коротший.


Варіант 2.
1.     Задача. У їдальню привезли 40 кг яблук, а слив – у 5 разів менше.Скільки всього фруктів привезли у їдальню?
2.     Обчислити.
29 + 35 : 5=                 32 : 4 + 27 : 3 =
40 : 5 : 4 =                   5 · ( 19 – 12 ) =               

3.     Накреслити два відрізки: перший завдовжки  4 см, другий – у  3 рази довший.
4.     Додаткове завдання.
Вставити відповідні знаки дій, щоб рівності були правильними.

( 10     4) : 2 = 7
24       4· 3 = 18
2     2      8 = 32
V.  Організований збір робіт.    (1 хв.)
VІ.  Відповіді вчителя на запитання, які виникли в учнів під час виконання роботи.    (5 хв.)





Математика. Контрольна робота №5 з теми « Таблиця множення числа 3 та ділення на 3»

Мета. Перевірити засвоєні учнями навички табличного множення і ділення числа 3, уміння розв’язувати задачі, знаходити сторони трикутника за його периметром. Розвивати вміння працювати самостійно. Виховувати дисциплінованість, повагу до товаришів.

Тип уроку. Урок контролю знань.
Хід уроку
І. Організація учнів до роботи.    (1 хв.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення мети уроку і форми контролю.    (1- 2 хв.)

ІІІ. Підготовча робота.
 Ознайомлення зі змістом і короткий інструктаж щодо виконання кожного завдання (спосіб виконання завдання, оформлення запису, перевірка розуміння змісту завдань учнями, дотримання регламенту виконання завдань і орфографічного режиму).    (3 – 5хв.)

ІV. Самостійне виконання роботи учнями. Самоперевірка. (За 5 хв. до завершення роботи вчитель нагадує  про регламент та необхідність самоперевірки).    (30 хв.)

Варіант 1 

1 .       Задача. У дворі гралося 7 хлопчиків та 9 дівчаток. Вони розділилися порівну на 2 команди. Скільки дітей було в кожній команді?

      2.  Обчислити. 
      18 : 3 +24=                               24 : ( 76 -73 ) =
      3 · (91 – 85)=                           3 · 8 + 42 =
      3 · 7 + 19 =
3. Периметр рівностороннього трикутника 27 см. Знайди довжину однієї сторони цього трикутника.

Варіант 2  

1. Задача. Мама купила 4 пакети картоплі по 3 кг у кожному, і 6 кг цибулі. Скільки кілограмів овочів купила мама?

2. Обчислити. 
3 · 4 +17 =                                24 : ( 58 – 55 )=
27 : 3 + 27 =                             3 · 6 + 25 =
(19 -16) · 6 =

3.    Периметр рівностороннього трикутника 18 см. Знайди довжину однієї сторони цього трикутника.

V.  Організований збір робіт.    (1 хв.)

VІ.  Відповіді вчителя на запитання, які виникли в учнів під час виконання роботи.    (5 хв.)



Урок  КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 4

Мета: перевірити знання учнів по темі «Таблиці множення числа 2 і ділення на 2»; розвивати мислення, пам'ять; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА
1 варіант
1.    Задача
На 6 тарілках лежало по 2 яблука, а на одній – 5 яблук. Скільки яблук лежало на всіх тарілках?
2.    Обчислити.
2 · 9 + 36 =                                        2 · 6 – 12 =
10 : 2 + 17 =                                      2 · 7 + 35 =
2 · 8 – 9 =
3.    Накреслити прямокутник зі сторонами 3 см і 4 см. Знайти його периметр.



2 варіант
1.    Задача.
Мама купила 3 голівки капусти по 2 кг кожна і 5 кг моркви. Скільки всього кілограмів овочів купила мама?
2.    Обчислити.
2 · 8 + 42 =                                        2 · 4 – 8 =
12 : 2 + 19 =                                      2 · 3 + 67 =
2 · 9 – 9 =
3.    Накреслити прямокутник зі сторонами 2 см і 4 см. Знайти його периметр.
Додаткове завдання.
З однієї грядки зібрали 12 гарбузів, а з другої – 6. Усі гарбузи розклали порівну у 2 кошики. Скільки гарбузів поклали в кожний кошик?